Naked Island kunstitootmiskeskus Tallinnas

Paljassaares, Laevastiku 3, Tallinn ehitatav kunstitootmiskompleks hakkab kandma nime Naked Island.

Tegemist on vana keraamikatehase bürooblokiga, kuhu luuakse täiesti uudsel moel töötav kaasaegne ja paindlike kasutustingimustega töökeskkond kunstnikele.
Rekonstrueeritavat hooneosa kasutatakse tulevikus kunstiobjektide tootmiseks. Hoone esimesel kahel korrusel paiknevad stuudiopinnad otsepääsuga õue. Hooneosa kolmandal korrusel paiknevad tootmise tarbeks kontoripinnad.
Arhitektuurselt jääb olemasolev hoonemaht mõjuma taustana lisanduvateke modernsetele juurdeehitatavatele mahtudele. Olemasoleva hoone amortiseerunud betoonpaneelidest välisseinad lammutatakse. Need asendatakse metallkomposiit – soojustuspaneelidega. Juurdeehitatava osa viimistluses kasutatakse puitu ja fassaadiplaate. Värvitoonid on kantud paradiisisaare ideestikust – rohekad toonid, mäng varju ja valgusega.

Olemasolevale mahule kontrastiks on lisanduvad arhitektuursed mahud – pealeehitatav viilkatusega maht ja sissepääsuala. Ühendkoridor on seotud arhitektuurseks elemendiks – selles on ühendatud pääs teisele korrusele, väliterrass ning pääs tagahoovi.
Hoones on arvestatud liikumis-, nägemis- ja kuulmispuudega inimestega – korrektsed pääsud hoonesse, nõuetele vastavad tualettruumid ning inva nõuetele vastav lift.
Hoone juurde on plaanitud 22 parkimiskohta sõidukitele ning kinnistu põhjaküljes parkimiskohad 24-le jalgrattale.

Rekonstrueeritav suletud netopind: 2265,9m2
Peaprojekteerija: Kauss Arhitektuur OÜ
Tööde teostamise aeg: juuli 2020 – veebruar 2021

Comments are closed.