Büroohoone, Paju 2, Tartu

Tartu linna keskmes, Emajõe äärde rajatud kaasaegne 16-korruseline büroohoone koos 3-korruselise parkimismajaga, asub jõeäärsel rohevööndialal Turu jalakäijate silla vahetus läheduses. Büroohoonele on suurepärane juurdepääs ja mugavad parkimisvõimalused klientidele ning töötajatele. Autodega liiklejad saavad büroohoonesse Pikalt tänavalt ning kinnistul on 250 parkimiskohta. Büroohoone on ümbritsetud kergliikluse sõlmpunktidega, kus saavad kokku jalakäijatele mõeldud Turu sild, Raekoja platsi poolt kulgev Emajõeäärne jalutusala ning mitmed teised kergliiklusteed. Lisaks on hoone ümber linna maal paiknevates parklates avalikuks kasutuseks olevaid parkimiskohti.

Emajõe büroohoone on Tartu esimene, kõige kaasaegsem LEED Gold standardiga liginullenergiatõhususe nõuetele vastav 16-korruseline büroohoone. Büroohoone esimesele korrusel on fuajee ja Emajõe poole avanev 60 istekohaga restoran, milles on hoone rentnikel võimalik korraldada nõupidamisi ja kohtumisi. Restorani ees on terrass, mis avaneb Emajõe poole. Hoone südamikus on kasutatud lüüsidega käärtreppe, mis on kõige kompaktsem lahendus ning 3 lifti, mis avanevad bürookorruse vahekoridori. Hoone 2.-16. korrus on büroode rendipinnad. Nõupidamiste ruumid paiknevad läbi korruste samas kohas. Üüritavat pinda on kokku 6129 m².
Hoonele taotletakse LEED Gold taseme sertifikaat. Tegu on ehitise rohemärgisega ehk kvaliteedisüsteemiga, mis annab hoonele hinnangu keskkonna ja inimsõbralikkuse seisukohast. Võetakse arvesse hoone keskkonnas paiknemist (kui kaugel on kaubandus, sportimisalad, ühistransport jms) ja võimalikult väikese ökoloogilise jalajäljega ehitamist. Ehituses kasutatud materjalid kontrollitakse ja sertifitseeritakse detailideni, et need oleksid inimestele ohutud. Erilist tähelepanu on pööratud hoone sisekliimale, mis on kliendile ja töötajale ülimugav.

Netopind: büroohoone 7393 m² ja parkimismaja 5889 m²
Arhitekt: Allianss Arhitektid OÜ
Tööde teostamise aeg: detsember 2018 – juuni 2020

Ehitustöid teostame konsortsiumis Ehitusfirma Rand ja Tuulberg AS-ga.
Rohkem infot müügi ja asukoha kohta

Comments are closed.